AB Toprak Misyonu Finansman Fırsatları ve Türkiye'de Rejeneratif Tarım Uygulamalar

AB Toprak Misyonu Finansman Fırsatları ve Türkiye'de Rejeneratif Tarım Uygulamalar

B Toprak Misyonu, 2021-2027 için Horizon Europe araştırma ve inovasyon programının 5 misyonundan biri olup 2030 yılına kadar kuruluşların sağlıklı topraklara geçiş için proje üretmesi ve çözüm bulması için fırsat sağlar. 23 Mart tarihinde EIT Food’un NATI00NS projesi kapsamında, Foodback işbirliği ile “Onarıcı Tarım ve Toprak Misyonu” başlığı altında etkinlik düzenlenecek ve Natioons Projesinin detayları anlatılacaktır.

Bu etkinliğin temel amacı, EU Mission: A Soil Deal for Europe’u desteklemek, bölgesel ve ulusal paydaşları, toprak sağlığı için yapılan Living Lab ve Lighthouses başvurularına hazırlamak ve paydaşların projelerini uygulamaları için gerekli araçları ve desteği sağlamaktır.

Etkinlik sırasında, toprak sağlığıyla ilgili bölgesel sorunları analiz edecek uzmanlarla görüşeceğiz ve kilit oyuncuların en iyi uygulama referansları da dahil olmak üzere, rejeneratif tarım ve tarım teknolojilerinin toprak sağlığını iyileştirmeye nasıl yardımcı olabileceğini açıklayacağız.

Bu etkinlik araştırmacılara, çiftçilere, ormancılara ve meslek birlikleri temsilcilerine, meclis üyelerine, yöneticilere ve arazi sahiplerine, kentsel alan geliştirme ve arazi planlama uzmanlarına, gıda ve biyoekonomi şirketlerine, tüketici birliklerine, yerel topluluklara, kültürel ve yaratıcı endüstrilere, vatandaşlara, STK’lar dahil sivil toplum kuruluşlarına ve hükümet temsilcilerine yöneliktir.

İlgilenen kuruluşlar, bu etkinliğe katılmak ve Living Labs ve konsorsiyum oluşturmak için farklı ülkelerden potansiyel ortaklarla bağlantı kurabilecekleri çevrimiçi matchmaking platformuna katılmak için buradan kayıt yaptırabilir.

Matchmaking Opportunities

Feedback Survey

Time (TRT) Session Speaker
16:00-16:05 Açılış  Tuğçe Ergün Cireli / EIT Food Hub Türkiye Kurucu Ortak
16:05-16:15 Onarıcı Tarım & Türkiye'de Toprak Sağlığı  Arzu Balkuv / WWF-Türkiye Gıda Program Yöneticisi
16:15-16:30 EIT Food Regenerative Agriculture Program (ENG) Melissa Comellas / EIT Food
16:30-17:15 AB Misyonu "Avrupa için Toprak Sağlığı" ve Yaşam Laboratuvarlarının Kilit Özellikleri Çınar Adalı Öner / Scientific and Technological Research Council of Türkiye (TÜBİTAK)
17:15-17:25 Toprak Sağlığı Çağrısı ve NATI00NS Destek Araçları Paula Hafner / EIT Food
17:25-17:40 Ara  
17:40-18:10 Toprak Sağlığı Projeleri & Kurum ve Girişimci İşbirlikleri (Panel) Yasemin Kireç / Anadolu Meraları CEO & Iraz Candaş / Hifco - Kurucu Ortak
18:10-18:20 Bir Yaşam Laboratuvarı Deneyimi Güvenç Sözen / Zemin İstanbul - İBB Girişimcilik ve Teknoloji Merkezleri Genel Koordinatörü
18:20-18:40 Tarım Teknolojileri & Onarıcı Tarım Üzerindeki Etkileri  Tanzer Bilgen / Doktar-Kurucu & Zerrin Yeşildal / Tarlamera
18:40-19:10 Açık Oturum  
19:10-19.20 Soru Cevap & Kapanış  
19.20-20.00 Networking Kokteyl  

Feedback Survey

National event
-
İstanbul, Türkiye & online

Organisers

EIT Food
Foodback